شنبه , 20 جولای 2024
لباسشویی سامسونگ

راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ در سال 1401 + بررسی قابلیت قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی یکی از لوازم‌خانگی اصلی برای خانواده‌هاست. استفاده از لباسشویی ، شست‌وشو لباس‌ها را آسان می‌کند. بااین‌حال، وقتی نوبت به خرید یک ماشین لباسشویی جدید می‌رسد، دانستن معایب لباس شویی سامسونگ دشوار بوده و نیاز است که حتما از مقاله بهترین ماشین لباسشویی کمک بگیرید. ازاین‌گذشته، گزینه‌های زیادی برای خرید وجود دارد! یکی از گزینه‌های پرطرفدار، ماشین لباسشویی سامسونگ است در این مقاله می‌خواهیم درباره راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ صحبت کنیم.


فهرست مطالب


توجه به ظرفیت در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

اولین نکته‌ای که باید در راهنمای خرید لباس شویی سامسونگ به آن توجه کنید، ظرفیت ماشین لباسشویی است، شاید از خودتان بپرسید، توجه به میزان ظرفیت ماشین لباسشویی چه اهمیتی دارد؟

در اصل ظرفیت ماشین لباسشویی بر حسب کیلوگرم بیان می‌شود.

 • لباسشویی 10.5 کیلوگرم
 • لباسشویی 7 کیلوگرم
 • لباسشویی 8 کیلوگرم
 • لباسشویی 9 کیلوگرم

این واحد حداکثر وزن باری را که یک مدل خاص، می‌تواند بشوید را نشان می‌دهد. هرچه ظرفیت بیشتر باشد، هر بار می‌توانید اقلام بیشتری را بشویید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

اهمیت به اندازه در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ

نکته بعدی که در راهنمای خرید لباس شویی سامسونگ باید ذکر کنیم، درنظرگرفتن ابعاد و اندازه ماشین لباسشویی است.ابعاد ماشین‌های لباسشویی شامل عرض، ارتفاع و عمق آن است. در زمان خرید باید این ابعاد را بررسی کنید و آن را با ابعاد فضای خانه خودتان برای قراردادن لباسشویی مقایسه کنید تا مطمئن شوید که در نهایت چیزی را خریداری نمی‌کنید که برای فضا خانه‌تان مناسب نیست.

اهمیت به اندازه

به یاد داشته باشید که باید فضای اطراف را هم در نظر بگیرید! بله درست است، درنظرگرفتن اندازه فضای اطراف نیز مهم است. زیرا ماشین‌های لباسشویی برای نصب لوله به شکاف حداقل 50 میلی‌متری در پشت و 25 میلی‌متری در دو طرف نیاز دارند.پس تا اینجا فهمیدیم که در راهنمای خرید لباس شویی سامسونگ مانند سایر برندها، توجه به دو مورد اندازه و ظرفیت مهم است. برای اینکه بدانید به کدام موارد دیگر در هنگام خرید ماشین لباس شویی سامسونگ توجه کنید.

دقت به کارکرد ماشین لباسشویی در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

شاید با نگاه‌کردن به نوشته‌های چرخه تنظیم‌کننده ماشین لباسشویی، به نظرتان کارکردن با آن راحت باشد. اما بهتر است در خرید لباسشویی از فروشنده درباره نحوه دقیق کارکردن هرکدام از موارد روی چرخه اطلاعات کسب کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

جالب و آموزنده
مهم ترین نکات فرآیند خرید تلویزیون های LG

برای اینکه در خانه بهتر بتوانید با ماشین لباسشویی سامسونگ کار کنید، بهتر است از فروشنده درباره نحوه کارکرد ماشین لباسشویی سامسونگ سؤال کنید ما در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ به مهم‌ترین موارد در هنگام کار با ماشین لباسشویی اشاره کرده‌ایم.

 • شستن لباس‌های پنبه‌ای
 • شستن لباس های سنتتیک (لباس های ساخته شده از الیاف مصنوعی)
 • شستشوی لباس‌های کودک
 • تنظیمات آبکشی
 • شستشوی اکو
 • مراقبت در فضای باز
 • شستشوی دستی و سریع
 • Eco Drum Clean
 • از بین بردن بوی نامطبوع
 • شستشوی لباس هایی با بافت حساس

1. شستشوی پارچه‌های پنبه‌ای

پارچه‌های پنبه‌ای معمولاً در دمای بالاتر شسته می‌شوند، مخصوصاً اگر بسیار کثیف نیز باشند (لباس‌هایی که از جنس پنبه هستند می‌توانند حرکت و چرخش بیشتری را تحمل کند) برنامه‌های شستشوی لباس‌های پنبه‌ای به شما این امکان را می‌دهد که لباس‌های نخی خود را بدون آسیب رساندن به پارچه‌ها بشویید.

2. سنتتیک (لباس‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی)

لباس‌های ساخته شده از الیاف مصنوعی، مانند پلی‌استر و ویسکوز، کمی نازک‌تر از لباس‌های نخی هستند. برای شستشوی این لباس‌ها باید تنظیمات مربوط به لباس‌های سنتتیک موجود در ماشین لباسشویی را فعال کنید تا لباس‌ها را در دمای پایین‌تر و سرعت چرخش کمتری شستشو دهد.

3. لباس‌های کودکان

چرخه مراقبت از پوست کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ، لباس‌ها را در دمای بالاتر می‌شوید تا مواد شوینده باقی‌مانده‌ای که ممکن است به پوست ظریف کودکان آسیب برساند یا آن را تحریک کند را از بین ببرد.

4. افزایش چرخش وآبکشی

تنظیمات آبکشی و چرخش را می‌توان فقط برای لباس‌هایی که نیاز به آبکشی بیشتری دارند یا برای افزودن نرم‌کننده پارچه به لباس‌های انباشته شده در درام لباسشویی استفاده کرد.

افزایش چرخش وآبکشی

اگر لباس‌های شسته شده نیاز به آبکشی و چرخاندن بیشتری دارند، می‌توان تعداد دفعات چرخش و آبکشی را از این طریق در لباسشویی سامسونگ افزایش داد.

5. شستشوی اکو

از تنظیمات شستشوی اکو می‌توان برای کاهش مصرف انرژی لباس‌ها را در دمای پایین‌تر استفاده کرد.

6. مراقبت از لباس‌های ضد آب

این گزینه برای مراقبت از لباس‌های ضد آب و لباس‌های ورزشی طراحی شده است. این چرخه همچنین برای مدت طولانی لباس‌ها را در دمای پایین می‌شوید تا علائم و بوهای عرق را از بین ببرد، درحالی‌که می‌تواند از بافت پارچه‌ها و روکش‌های خاص آنها محافظت کند.

7. شستشوی دستی و سریع

این چرخه لباس‌ها را در دمای پایین‌تر می‌شوید و برای محافظت از پارچه با جنس ظریف با سرعت پایین می‌چرخد. البته در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌توانید لباس‌های کثیف خود را نیز در کمترین زمان با تنظیمات شستشوی سریع هم بشویید.

جالب و آموزنده
ماشین لباسشویی ال جی بهتراست یا سامسونگ؟ + مهم ترین معیارها در مقایسه لباسشویی سامسونگ با LG

8. Eco Drum Clean

این تنظیمات آلودگی و باکتری‌ها را از درام ماشین لباسشویی پاک می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پس از روشن‌کردن ماشین لباسشویی سامسونگ، چرخه را روی گزینه  Eco Drum Clean قرار دهید سپس به مقدار معین ماده پاک‌کننده در داخل کشوی مخصوص شوینده بریزید و کشو را ببندید.

Eco Drum Clean

در نهایت دکمه استارت را فشار دهید تا مراحل تمیز شدن درام ماشین لباسشویی آغاز گردد. این کار سبب افزایش طول عمر ماشین لباسشویی سامسونگ می‌شود.

9. ازبین‌بردن بوی نامطبوع

این گزینه از چرخه شستشوی هوا استفاده می‌کند که از جریان‌های شدید هوا در دمای بالا استفاده می‌کند و بدون نیاز به استفاده از مواد شوینده، لباس‌های شما را خوشبو می‌کند.

10. خشک‌کردن لباس‌های با بافت حساس

برای لباس‌هایی که به گرما حساس‌تر هستند، تنظیمات خشک‌کردن لباس از پارچه مصنوعی را انتخاب کنید تا لباس‌های خود را در دمای پایین‌تر خشک کنید.

دقت به فناوری در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

ماشین‌های لباسشویی سامسونگ با بسیاری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیگری طراحی شده‌اند تا فرایند شستشو را آسان‌تر کنند. باتوجه ‌به این قضیه، قدم بعدی که باید در هنگام خرید ماشین لباسشویی سامسونگ بردارید، توجه و تمرکز بر میزان فناوری لباسشویی سامسونگ است. ما برای کمک به انتخاب بهتر شما، در خرید ماشین لباسشویی، فناوری‌های مربوط به آن را ذکر کرده‌ایم.فناوری‌های لباسشویی سامسونگ عبارت‌اند از:

 • فناوری AddWash™
 • فناوری QuickDrive™
 • سنسورهای وزن
 • تنظیمات خیس کردن زیاد
 • قابلیت ارتباط آنلاین
 • فناوری کاهش لرزش (VRT)

برای اینکه بیشتر با فناوری‌های ذکر شده در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ آشنا شوید در ادامه به توضیح هریک از موارد فوق پرداخته‌ایم.

فناوری AddWash™

ویژگی AddWash™ سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد لباس‌هایی که فراموش کرده‌اید برای شستشو در داخل ماشین لباسشویی بیندازید را حتی پس از شروع چرخش، به ماشین لباسشویی اضافه کنید.

فناوری AddWash™ لباسشویی سامسونگ

این فناوری به شما کمک می‌کند تا همیشه لباس‌های تمیز در دسترس داشته باشید و درعین‌حال در مصرف زمان و انرژی هم صرفه‌جویی کنید.

فناوری QuickDrive™

فناوری QuickDrive™ سامسونگ از یک ضربه‌دهنده در وان لباسشویی استفاده می‌کند تا جریان آب را تسریع کرده، مواد شوینده را وارد پارچه لباس‌هایتان کند و در زمان بسیار کم، لباس های کاملا تمیز را به شما تحویل دهد.

فناوری Delay Cycle End Time

فناوری Delay Cycle End Time به این معنی است که می‌توانید زمان چرخه شستشو را تنظیم کنید و تصمیم بگیرید که شستشوی لباس‌ها چه زمانی پایان یابد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

سنسورهای وزن

سنسورها وزن، میزان وزن  لباس‌های شما را تشخیص می‌دهند و زمان آبکشی و سرعت جریان آب را متناسب با آن تنظیم می‌کنند. در مدل‌های سامسونگ، این ویژگی به‌عنوان Auto Optimal Wash شناخته می شود.

لباسشویی سامسونگ

تنظیمات برای خیس کردن زیاد

ویژگی خیس کردن زیاد، برای مقابله با لکه‌ها طراحی شده است و قبل از شروع چرخه شستشو، زمان بیشتری را برای خیس کردن لباس‌های شما اختصاص می‌دهد.

جالب و آموزنده
راهنمای خرید ماشین لباسشویی ال جی + موتور دایرکت درایو (Direct Drive) لباسشویی ال جی و مزیت های آن

قابلیت ارتباط آنلاین

برخی از ماشین‌های لباسشویی مدرن سامسونگ می‌توانند به‌صورت بی‌سیم به تلفن شما متصل شوند و به شما امکان می‌دهند، مشکلات را عیب‌یابی کنید و در صورت بروز خرابی، به شما پیغام می‌دهند. این ویژگی در مدل‌های سامسونگ، اسمارت چک نامیده می‌شود.

فناوری کاهش لرزش (VRT)

فناوری VRT به حفظ تعادل وان لباسشویی کمک می‌کند؛ این فناوری حتی در چرخش‌های سریع، سبب کاهش نویز و لرزش در لباسشویی می‌شود.در مقایسه با شرکت سامسونگ، در معایب لباسشویی بوش هم، توجه به عملکرد موتور آن بسیار مهم است. شرکت بوش بخش بزرگی از فناوری‌های خود را به بالابردن راندمان موتور، از طریق EcoSilence Drive اختصاص داده است.

بهره‌وری انرژی در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ

در این بخش از راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ، می‌خواهیم به میزان بهره‌وری انرژی در لباس شویی سامسونگ اشاره کنیم. این امر آنقدر مهم است که نباید در هنگام خرید، توجه به آن را نادیده بگیرید. چراکه ماشین‌های لباسشویی بر اساس بهره‌وری انرژی رتبه‌بندی می‌شوند.

خبر خوب اینکه ماشین لباس شویی سامسونگ از نظر بهره‌وری انرژی، بهترین رتبه را دارد. همچنین می‌توانید با استفاده از این لباسشویی، لباس‌ها را در دمای پایین‌تر بشویید یا برنامه‌های Eco Wash را برای کاهش مصرف انرژی انتخاب کنید.

همچنین فناوری Ecobubble™ سامسونگ، لباس‌ها را در دمای پایین‌تر، شستشو می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا از لباس‌هایتان بیشتر و بهتر مراقبت کنید و درعین‌حال هزینه قبض برق را نیز کاهش دهید. علاوه بر نکات ذکرشده فناوری QuickDrive™ سامسونگ نیز می‌تواند زمان شستشو را نزدیک به 50% کاهش دهد و از این طریق در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند.

بررسی قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ

قفل کودک امکانی است که امروزه در اکثر ماشین های لباسشویی جای گرفته است. این تکنولوژی را تا کودکی در خانه نداشته باشید نمی توانید درک کنید. وقتی کودکی در منزل باشد و ماشین لباسشویی نیز شروع به کار کند، هر لحظه ممکن است که کودک به سمت ماشین لباسشویی رفته و با دکمه های آن بازی کند.

 قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ

از همین رو در تولید ماشین لباسشویی قفل کودک در نظر گرفته می شود تا در هنگامی که آن را فعال می کنید همه دکمه های دستگاه به غیر از دکمه پاور آن از کار بیفتد. در این صورت دیگر خطری از سوی کودک برای دستکاری کردن ماشین لباسشویی وجود ندارد و به همین سادگی می توانید خیال خود را از این بابت راحت نمایید.

جالب و آموزنده
مقایسه ظرفشویی الجی و سامسونگ + تفاوت های ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ

نحوه عملکرد قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ چگونه است؟

شرکت سامسونگ همانند هر شرکت دیگر در ماشین های لباس شویی تولید خود، از قفل کودک استفاده می کند. قفل کودک در صورت فعال بودن سبب می شود که همه ی دکمه های ماشین لباسشویی به غیر از دکمه پاور آن از کار بیفتد. این اتفاق به این دلیل است که احتمال دستکاری شدن دستگاه توسط کودک به کمترین مقدار خود برسد. در همین راستا، هنگامی که قفل کودک ماشین لباسشویی فعال باشد و فعالیت ماشین لباسشویی برای شست و شوی لباس ها به پایان برسد، درب دستگاه باز نمی شود و برای دسترسی به داخل مخزن ماشین لباسشویی باید قفل کودک را غیرفعال کنید. باز نشدن درب نیز به این دلیل است که از دسترسی کودک به لباس های شسته شده جلوگیری شود و نیز در صورت باز شدن درب مخزن ماشین لباسشویی ممکن است کودک وارد آن شده و مشکلاتی را به وجود آورد.

فعال کردن قفل کودک در ماشین های لباسشویی سامسونگ

در قسمت قبل عرض کردیم که در هر مدل از ماشین های لباسشویی هر برند نیز روش های متفاوتی برای فعال کردن قفل کودک در ماشین های لباسشویی وجود دارد. به همین جهت بهتر است از دفترچه راهنما استفاده نمود ولی می توان از روش های عمومی که برای اکثر ماشین های لباسشویی شرکت سامسونگ قابل اجرا است اسنفاده نمود. در ادامه به معرفی این روش ها خواهیم پرداخت.

فعال کردن قفل کودک

عمومی ترین روش ها که در ماشین های لباس شویی سامسونگ برای فعال کردن قفل کودک وجود دارد به شرح زیر است:

 • برای فعال کردن قفل کودک می توان دو دکمه temp و spin را به مدت 5 ثانیه نگه داشت. پس از گذشت زمان کافی با تولید صدای بوق و نمایش آیکون مورد نظر بر روی نمایشگر فعال شدن قفل کودک را به شما اطلاع می دهد.
 • روش دیگری که برای فعال کردن قفل کودک در ماشین های لباسشویی سامسونگ معمولا قابل اجرا است نگه داشتن دو دکمه + و –  به مدت چند ثانیه است. در صورتی که این حرکت سبب روشن شدن قفل کودک گردد، آیکون مورد نظر بر روی صفحه نمایش روشن خواهد شد و صدای بوق نیز به گوش خواهد رسید.
 • می توان دو دکمه temp و rinse را نیز با هم دیگر برای چند ثانیه نگه داشت و شاهد فعال شدن قفل کودک در ماشین لباسشویی های سامسونگ بود.

غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین های لباسشویی سامسونگ

در قسمت قبل سه روش که به صورت متداول در ماشین های لباسشویی شرکت سامسونگ سبب روشن شدن قفل کودک می شود را معرفی نمودیم. به این نکته نیز اشاره کردیم که در صورت عمل نکردن این روش ها باید به دفترچه راهنمای ماشین لباس شویی مراجعه کرده و روش منطبق با ماشین لباس شویی سامسونگ خود را بدست آورید. حال در صورتی که موفق به روشن نمودن قفل کودک با هر روشی شدید، در صورتی استفاده مجدد آن قفل کودک غیرفعال می گردد. این غیرفعال با صدای بوق و پاک شدن آیکون مخصوص قفل کودک همراه است.

جالب و آموزنده
آیا تلویزیون های شیائومی کیفیت خوبی دارند؟ + بررسی کیفیت تلویزیون شیائومی + مزایا و معایب تلویزیون های شیائومی چیست ؟

مزایا و معایب در راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ چیست؟

خرید ماشین لباس شویی سامسونگ بدون توجه به ویژگی‌های مثبت برند SAMSUNG ، امکان‌پذیر نیست. ازاین‌رو در راهنمای خرید لباس شویی سامسونگ قصد داریم به برخی از این ویژگی‌ها اشاره کنیم.

مزایای ماشین لباسشویی سامسونگ:

 • بدنه آن از فولاد ضدزنگ است.
 • لباس‌ها را سریع خشک کرده و به طور مؤثر تمیز می‌کند.
 • ماشین لباسشویی سامسونگ بهترین نسخه درب از بالا و جلو است.
 • دارای ویژگی Eco Bubble است که با مخلوط کردن آب با پودر، کف زیادی برای شستشوی کامل لباس‌ها ایجاد می‌کند و لباس‌ها را در بالاترین سطح تمیزی قرار می‌دهد.
 • برخی از ماشین های لباسشویی سامسونگ  دارای قابلیت خشک کردن با بخار هستند که برای استفاده در آپارتمان و فضای محدود که مکانی برای خشک کردن لباس وجود ندارد، مناسب است.
مزایا و معایب

اما جدا از اینکه باید به ویژگی‌های مثبت ماشین لباس شویی سامسونگ توجه کنید، بهتر است به معایب این لباسشویی نیز دقت کنید در ادامه به برخی از آنها اشاره کرده‌ایم.

معایب لباسشویی سامسونگ:

 • از معایب اصلی ماشین لباسشویی سامسونگ بالا بودن قیمت آن نسبت به بقیه ماشین لباس‌شویی‌هاست.
 • قیمت بالای قطعات یدکی و عدم دسترسی آسان برای تعمیر این قطعات در ایران.
 • سیستم‌ها و گزینه‌های زیادی برای شستشوی لباس دارد اما برخی از آنها هیچ کاربردی ندارند.
 • گارانتی موتور فقط 5 سال است بر خلاف برخی ماشین لباس‌شویی‌هایی که موتور آنها  10 سال گارانتی دارند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ آشنا شدید. همچنین از قابلیت قفل کودک آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

بر چه اساسی ماشین لباسشویی‌های سامسونگ دسته بندی می‌شوند؟

ماشین لباسشویی‌های سامسونگ براساس اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن و همچنین نحوه قرار گیری درب آن دسته بندی می‌شوند. برخی از آن‌ها درب از جلو و برخی دیگر درب از بالا دارند.

ویژگی‌های منحصر به فرد بهترین مدل ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

امکان شستشوی سریع، آبکشی با دمای پایین، کاهش مصرف انرژی، گزینه‌های متعدد شستشو برای پارچه‌های مختلف از ویژگی‌های بهترین ماشین لباسشویی سامسونگ به شمار می‌رود.

پیشنهاد ما به شما

لباسشویی های ال جی و سامسونگ

ماشین لباسشویی ال جی بهتراست یا سامسونگ؟ + مهم ترین معیارها در مقایسه لباسشویی سامسونگ با LG

مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی برای کاربرانی که قصد خرید و انتخاب بین این …

دیدگاهتان را بنویسید