شنبه , 20 جولای 2024
ظرفشویی الجی و سامسونگ

مقایسه ظرفشویی الجی و سامسونگ + تفاوت های ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ

سامسونگ و الجی دو نام تجاری شناخته شده در بازار الکترونیک مصرفی اند.شما مجبور نیستید زمان زیادی را صرف پیدا کردن مقایسه های بین محدوده چشمگیر گوشی ها و تلویزیون خود کنید.بان این حال،اگر شما درحال خرید یک ماشین ظرفشویی جدید هستید پس پیدا کردن و کشف تفاوت های بین ظرفشویی های این دو شرکت معتبر می تواند کمی مشکل و سخت باشد.آیا سامسونگ یا ال جی به شما بهترین خدمات را خواهند داد؟ ما قصد داریم آن را برای شما در نظر بگیریم تا برخی از مهمترین ویژگیهای این دو شرکت را ارائه دهیم.


فهرست مطالب


معرفی ظرفشویی سامسونگ و ال جی

هر دوی این تولید کننده های کره ای به خاطر توانایی در ایجاد نوآوری به طور مداوم شناخته شده اند.در فضای خانه تنها لوازم خانگی است که می تواند نوآوری را به خانه شما بیاورد.هردو شرکت یک مجموعه کامل از وسایل آشپزخانه را ارائه می دهند.به ویژه ظرفشویی و لباسشویی بخش عمده ای از محصولات برای هر دو شرکت هستند.

هنگامی که سخن از ماشین ظرفشویی می آید،سامسونگ و الجی مشخصا انتخاب های گسترده ای مانند برند های دیگر از جمله بوش را ندارند.با این وجود با داشتن کمتر از 15 محصول به استثنای ترکیب رنگ در فهرست خود،تمایل به ارائه ماشین های ظرفشویی با کیفیت خوب دارند که بتواند خیال شما را از بابت خرید راحت کند و به شما حس یک معامله بزرگ را داده باشد.

بررسی تفاوت های ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ

1.شستشوی آرام و بدون صدا:

در طول روز،زندگی در اطراف وسایل خانگی همچون ظرفشویی که در حال کار باشد یک فرایند معمولی است و اینکه ظرفشویی به طور آرام و بدون صدا کار خود را انجام دهد یک ویژگی مثبت به حساب می آید.سرو صدا می تواند آزار دهنده باشد،به ویژه اگر شما بیشتر در آشپزخانه حضور داشته باشید.امروزه رقابت شدید بین مارک های سامسونگ و الجی برای ساخت ماشین های ساکت تر و بدون سرو صدا وجود دارد.این نکته ای قابل توجه است که آیا شما یک ماشین ظرفشویی را که هر زمان بتوانید از آن استفاده کنید و از صدا های ناهنجار آن ترسی نداشته باشید ترجیح می دهید؟

 ظرفشویی الجی و سامسونگ

بنابراین چگونه یک ماشین ظرفشویی می تواند به اندازه کافی آرام باشد؟همانطور که می دانید سطح سروصدای یک ماشین ظرفشویی در دسی بل اندازه گیری می شود.و اگر بخواهیم برای شما سطح سرو صدا را با مثال توضیح دهیم می توانید بگوییم که صدای حاکم در یک کتابخانه حدود 40 دسی بل است و مکالمه معمولی بین افراد دارای 50 دسی بل سطح صدااند و سطح صدای یک رستوران شلوغ تقریبا 60 دسی بل است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

جالب و آموزنده
مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ

در اینجا ما ماشین های ظرفشویی دارای سطح صدای 38 تا 45 دسی بل را به عنوان فوق العاده آرام در نظر می گیریم.با این حال هرچیز زیر 49 دسی بل بد نیست،چون بلند ترین قسمت صدا دار چرخه شستشو بسیار کوتاه است.
ظرفشویی های سامسونگ در سطوح سر و صدای کم بین 38 تا 50 دسی بل کار می کنند البته به جز مدل های قدیمی که سطح صدای آن ها در 55 دسی بل بود.به همین ترتیب ماشین های ظرفشویی ال جی در سطح صدای کمتر از 48 دسی بل کار می کنند.

2.سبک و طراحی:

هنگامی که صحبت از سبک می شود،مهم است که مطمئن شوید ماشین ظرفشویی شما با سایر لوازم آشپزخانه،کابینت و استایل کلی آشپزخانه مطابقت داشته باشد.روند تزئینات امروزی به سمت دیزاین براق و مینیمالیستی می رود.حالت های ضد اثر انگشت با دکمه های کنترل پنهان ظرفشویی در حال حاضر طراحی های مدرن یک ماشین ظرفشویی مدرن توسط شرکت های الجی و سامسونگ است.
طرح های سامسونگ بسیار زیبا هستند.مدل های فولاد ضد زنگ و طرح های زرق و برق دار و سیاه و سفید و چراغ های ال ای دی آب که در آن ها طراحی شده است احساس لذت بخشی را به چشم های شما می دهند.

شرکت ال جی نیز همچنین طرح ها جذاب را ارائه می دهد.حتی در مدل های بسیا جدید تر و گران قیمت تر دارای دسته هایی با کنترل لمسی است.

الجی هم، مانند سامسونگ دارای رنگ های مختلف از جمله فولاد ضد زنگ،رنگ های سفید و سیاه و طراح های مدرن استیل است.الجی نیز ظرفشویی های در سبک رنگ های استیل مات نیز ارائه می دهد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

جالب و آموزنده
راهنمای خرید کولر گازی + بررسی ویژگی‌ها و نکات مهم هنگام انتخاب که باید بدانید

3.شستشو و خشک کردن:

هر دو شرکت ویژگی های زیادی را در ماشین ظرفشویی های مدرن خود ارائه می دهند.سامسونگ با قرار دادن 7 چرخه و 7 گزینه شستشو در ظرفشویی های مدل بالای خود و 4 چرخه و گزینه شستشو در مدل های پایین خود ارائه می دهد.از سوی دیگر الجی چند گزینه ی دیگر را با حد اکثر 9 چرخه و 8 گزینه شستشو در همه مدل های خود ارائه داده است.

ویژگی های منحصر به فرد در ماشین ظرفشویی سامسونگ:

ما ویژگی های جدید که در سال جاری به ظرفشویی سامسونگ اضافه شده اند یا جزء ویژگی های منحصر به فرد ظرفشویی سامسونگ بوده است را بررسی کردیم و در اینجا می خواهیم ویژگی های برجسته و متمایز ظرفشویی سامسونگ را برای شما بیان کنیم.

WaterWall: اطمینان حاصل کنید که نقطه ای از ظروف را از دست ندهید.ظرفشویی ساموسونگ با WaterWall ظروف را با حالت یک انفجار آب  از یک طرف محفظه شستشو به طرف دیگر تمیز می کند.

 ظرفشویی الجی و سامسونگ

اکثر ماشین های ظرفشویی در سطح اولیه توسط یک گروه چینی موسوم به میدیا گروپ ساخته شده اند این ماشین های ظرفشویی تکنولوژی WaterWall را ندارند.در عوض سامسونگ روش خوبی را برای شستن گلدان ها و ظروف واقعا کثیف کشف کرده است.StormWash که یک نازل مخصوص در سمت چپ دستگاه است،یک شستشوی قدرت مند را فراهم می کند که حتی سخت ترین کثیفی ها را از بین می برد.

 Zone Booster:برای مدل هایی با تکنولوژی Zone Booster،WaterWall یک منطقه تمیز کننده در ردیف پایین تر است که با نازل اضافی جهت تقویت شستشو ظروف را شستشو می دهد.این منطقه به صورت قرمز نشان داده می شود.

درب اتوماتیک برا خشک کردن: این ویژگی یک ذخیره کننده انرژی و،وقت است که در لباسشویی سامسونگ وجود دارد که با استفاده ازحالت درب اتوماتیک در ظرفشویی سامسونگ با باز شدن درب به صورت اتوماتیک ظروف خشک می شوند.

با استفاده از این ویژگی می توانید چرخه را شب قبل از خواب روشن کنید و ظروف را به طور تمیز و خشک در فردای آن اختیار داشته باشید چون درب به صورت اتواتیک باز می شود و ظروف را خشک می کند.

جالب و آموزنده
آشنایی با انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ + امکانات و ویژگی‌های پروفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

ویژگی های منحصربه فرد ظرفشویی ال جی:

TrueSteam:به جای شستشو با آب قبل از شروع چرخه،ظرفشویی الجی ظروف را با بخار شستشو می دهد.فرایند بخار بسیار موثر تر از شستشو با آب است.بخار متمرکز،لکه های غذایی را خیس می کند و آنهارا بر روی ظرف از بین می برد.این فرایند صرفه جویی در وقت نیز است.

QuadWash:ظرفشویی الجی با چهار بازوی اسپری چند حرکتی با جت اسپری،چرخش به عقب و جلو را در طول چرخه انجام می دهد و به شما اطمینان می دهد که ظروف را به طور بی نظیر شستشو می دهد.

سایر ویژگی های قابل توجه ماشین ظرفشویی سامسونگ و ال جی :

فولاد ضد زنگ داخلی:به خاطر دارید که چگونه ظروف پلاستیکی سفید در ماشین های ظرفشویی قدیمی در طول زمان تغییر رنگ داده می شدند؟ با داشتن هردو ظرفشویی سامسونگ و الجی با پوشش داخلی فولاد ضد زنگ که دارد دیگر نگران تغییر رنگ ظورف در ظرفشویی نباشید.خوشبختانه هر دو برند الجی و سامسونگ دارای این قابلیت اند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید.

خشک کنندگی ظرفشویی:عناصر گرمایشی و المنت های بزرگ که در اکثر ظرفشویی ها تعبیه شده بود با توجه به خشک کنندگی سریع که داشت نقایص مهمی از جمله ذوب شدن پلاستیک داخلی و سوختن غذا بر روی ظروف و لکه دار کردن ظروف را به دنبال داشت.اما این بار هر دو شرکت سامسونگ و الجی با فناوری خشک کن متراکمی که در خود دارند با جذب رطوبت غذا ها با استفاده از دیواره های ظرفشویی توانسته اند نوآوری خلاقانه ای در این زمینه بوجود بیاورند.

قفسه سوم:سامسونگ علاوه بر قفسه های قابل تنظیم قفسه ی سوم را برای ظرفشویی هایش طراحی کرده است.این قفسه برای صرفه جویی در فضا و گذاشتن اقلام نقره بسیار مفید است.
از مدل های سطح متوسط،سامسونگ ظرفشویی هایی با قفسه سوم را اختصاص داده است که برای لوازم نقره عرضه شده اند.سامسونگ برای مدل های بالا تر خود یک قفسه FlexTray را طراحی کرده است که به راحتی می توانید آن را تخلیه کنید.

 ظرفشویی الجی و سامسونگ

الجی نیز دارای گزینه های قابل تنظیم برای قفسه های ظرفشویی اند.مهم است که توجه داشته باشیم که تکنولوژی LG EasyRack که قابلیت انعطاف پذیری دارد در تمام قفسه های الجی فراهم شده است و جای دادن اقلام بزرگ در آن را آسان تر کرده است.

جالب و آموزنده
آیا تلویزیون های شیائومی کیفیت خوبی دارند؟ + بررسی کیفیت تلویزیون شیائومی + مزایا و معایب تلویزیون های شیائومی چیست ؟

پیشگیری از نشت:هر دو تولید کننده گزینه ای را برای خاموش کردن آب تعبیه کرده اند که اگر رطوبت یا نشتی را حس کردند منبع های آب را قطع کنند.

توانای شستشوی ظروف جزئی:تمام مدل های هر دو مارک قادر به بارگیری جزئی اند در حالی که در مصرف آب  انرژی صرفه جویی می کنند.

4.ویژگی های هوشمند ظرفشویی الجی و سامسونگ

هردو ماشین ظرفشویی سامسونگ و الجی دارای مدل هایی هستند که با گوشی های هوشمند ادغام می شوند.

اتصال وای فای : ظرفشوی های مدل بالای سامسونگ به شما امکان نظارت و کنترل را با استفاده از گوشی های هوشمند از راه دور می دهند.البته انتظار داریم که این ویژگی ها در مدل های پایین نیز تعبیه شود.

 فناوری NFC: NFC  مخفف Near Field Communictaion است.این ویژگی در سیستم عامل های آندروید و اپل به صورت قابل پرداخت موجو اند و به شما امکان خرید چرخه های جدید برای ظرفشویی را می دهد و با اتصال گوشی با ظرفشویی می توانید آن ها را مرتبط کنید و ظرفشویی شما مجهز به این چرخه ها شود.

فناوری SmartThinQ LG:در این فناوی که در ظرفشویی های مدل بالای الجی تعبیه شده است دیگر نگران بی خبری از پایان رسیدن چرخه شستشو نخواهید بود و هنگامی که ماشین ظرفشویی چرخه ها را با پایان می رساند به گوشی شما خبر می فرستد.

 ظرفشویی الجی و سامسونگ

وقتی مشکلی در ظرفشویی بوجود بیاید شما نیاز به تماس با تکنسین خواهید داشت.با تکنولوژی SmartDiagnosis ، ماشین ظرفشویی شما می تواند مشکل خود را تشخیص دهد و آن را به خدمات مشتری الجی بفرستد و مشکل شما را حل کند.

جالب و آموزنده
راهنمای خرید ماشین لباسشویی ال جی + موتور دایرکت درایو (Direct Drive) لباسشویی ال جی و مزیت های آن

5.دوام و طول عمر ظرفشویی الجی و سامسونگ

شما می توانید انتظار طول عمر 5 تا 7 سال را از ماشین ظرفشویی سامسونگ یا الجی داشته باشید.

6.قیمت ظرفشویی الجی و سامسونگ

با توجه به اینکه قیمت ظرفشویی ها بستگی به مدل و ویژگی ها و امکانات آن ها دارد و نمی توان به صورت دقیق گفت که کدام یک ارزان تر و گران تر اند ولی به نسبت می توان گفت که قیمت ظرفشویی سامسونگ به نسبت الجی کمی پایین تر در بازار ایران اند.

نتیجه

هردو ظرفشویی سامسونگ و ال جی ماشین های ظرفشویی ارزان قیمت را ارائه می دهند که بالاتر از حد متوسط عمل می کنند.سامسونگ خود را در بازار با عملکرد فوق العاده خاموش شدن و باز شدن درب به صورت اتوماتیک در خشک کردن نشان می دهد در حالی که الجی با ویژگی TrueSteam چشمگیر تر عمل کرده است.هردو ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ با توجه به سابقه ی کاری که در این مورد در طول چند سال اخیر داشته ایم جوابگوی نیاز های مشتری ها بوده اند و در روند شستشو و استفاده از آن مشکلی بوجود نیاورده اند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه ظرفشویی الجی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از تفاوت های ماشین ظرفشویی الجی و سامسونگ آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

هنگام خرید ظرفشویی ال جی به چه نکاتی توجه کنیم؟

نوع ماشین ظرفشویی، ظرفیت دستگاه، مصرف آب و انرژی، برنامه‌های شستشو، تعداد طبقات و فناوری بکار رفته در ظرفشویی.

ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

ماشین‌های ظرفشویی معمولا در سه ظرفیت 8 نفره، 12 نفره و 14 نفره تولید و عرضه می‌شوند که ظرفشویی‌های 12 نفره پرطرفدارترین نوع به حساب می‌آیند. بهترین ماشین‌های ظرفشویی ال جی 14 نفره بوده و قادرند در هر چرخه شستشو 160 پارچه ظرف را به صورت همزمان شسته و تمیز کنند.

پیشنهاد ما به شما

یخچال سامسونگ

راهنمای خرید یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ + آشنایی با ویژگی‌های کاربردی یخچال فریزر ساید بای ساید Samsung

یش از خرید یخچال سامسونگ، پیشنهاد می دهیم راهنمای پیش رو را مطالعه کنید تا …

دیدگاهتان را بنویسید