چهارشنبه , 22 می 2024
ظرفشویی سامسونگ

آشنایی با انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ + امکانات و ویژگی‌های پروفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

سامسونگ، برند کره ای که توانسته با فعالیت در زمینه های مختلف موفقیت های چشم گیری را داشته باشد و همواره جزو گزینه های برتر برای انتخاب و خرید باشد. ظرفشویی یکی از لوازم های خانگی است که امروزه وجود آن در آشپزخانه ها به نوعی به یک ضرورت تبدیل شده است چرا که ماشین های ظرفشویی می توانند شما را در شستشوی سریع تر ظروف ها و صرفه جویی در زمان کمک کنند تا در هنگام جشن ها و مهمانی ها، اوقات بیشتری را در کنار عزیزان خود سپری کنید. سامسونگ یکی از برندهای موفقی است که در زمینه تولید ظرفشویی نیز حضور موفقی را داشته و خرید ظرفشویی سامسونگ می تواند انتخابی هوشمندانه از نظر کیفیت و طراحی برای آشپزخانه ها به حساب آید. در ادامه راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


معرفی انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ

قبل از اینکه بخواهیم سراغ موضوع اصلی برویم، اجازه بدهید با انواع ظرفشویی‌هایی که سامسونگ عرضه می‌کند آشنا شویم.

در حالت کلی شامل سه دسته هستند:

 • ماشین ظرف‌شویی توکار
 • ماشین ظرف‌شویی رومیزی
 • ماشین ظرف‌شویی ایستاده

تنوع در نحوه قرار گرفتن ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما این امکان را می‌دهد تا محصولی را بر اساس شکل آشپزخانه یا خانه‌تان انتخاب کنید. در ادامه هرکدام از سیستم‌های ظرفشویی را ازنظر قرارگیری توضیح می‌دهیم تا بهترین ظر‌فشویی سامسونگ را با توجه به شکل و شمایل خانه‌تان انتخاب کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

ظرفشویی توکار

برای خرید بهترین ماشین ظرفشویی توکار سامسونگ، باید محلی را از قبل برای آن تعیین کرده باشید. این ظرفشویی در داخل کابینت جای گذاری می‌شود و به‌هیچ‌عنوان امکان جابه‌جایی و تغییر محل برای آن وجود ندارد.

ظرفشویی توکار

ظرفشویی رومیزی

انتخاب ظرفشویی رومیزی سامسونگ برای افرادی که با محدودیت مکان مواجه هستند، مناسب است. زیرا امکان گذاشتن آن در درون کابینت و تغییر مکان آن به‌آسانی امکان‌پذیر است و همچنین ظرفیت آن بین 6 تا 8 نفر است.

ظرفشویی رومیزی

ظرف‌شویی ایستاده

این نمونه از ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ، مانند لباسشویی‌ها، مکان خاصی برای نصب و راه‌اندازی نیاز دارند. استفاده از این ظرف‌شویی برای خانواده‌های پرجمعیت توصیه می‌شود، زیرا از ظرفیت بالای 12 نفر برخوردارند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

جالب و آموزنده
مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ

ویژگی‌های پروفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

برای اینکه سراغ خرید بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ بروید، به یک دلیل معتبر نیاز دارید. ما این دلایل را در این بخش به‌صورت شفاف بیان می‌کنیم تا به وجه تمایز ماشین ظرفشویی سامسونگ با سایر برندها پی ببرید.

واتروال ظرفشویی سامسونگ

مجموعه ماشین‌های ظرفشویی Samsung WaterWall از سیستم اسپری آب کاملاً متفاوتی نسبت به سایر برندها استفاده می‌کنند. ماشین‌های ظرفشویی معمولی از بازوی اسپری چرخان برای شستن ظروف با آب استفاده می‌کنند، ماشین‌های ظرفشویی WaterWall از ابزاری که دارای 6 جهت برای شستشو است، برای تمیز کردن ظروف در تمامی جهت‌ها استفاده می‌کنند.

واتروال ظرفشویی سامسونگ

به گفته مهندس شرکت سامسونگ، این کار باعث می‌شود تا میزان پاشش آب کثیف ، برای تمیز کردن ظروف در طول چرخه شستشو، کاهش پیدا کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

تقویت‌کننده منطقه

ماشین‌های ظر‌فشویی با گزینه شستشوی Zone Booster می‌توانند از جت‌های قوی آب روی بخش‌هایی که حاوی کثیف‌ترین ظروف هستند، استفاده کنند.این یکی از راه‌هایی است که برای شستشوی ظروفی که بسیار چرب و کثیف هستند، می‌توانید به کار ببرید. زیرا شدت آب برای تمیز کردن ظروف بسیار بالاست.

FlexTray

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فردی که بهترین ماشین‌ ظر‌فشویی سامسونگ دارند، FlexTray یا سبدهای قابل انعطاف است؛ این ویژگی شامل یک قفسه اضافی مناسب در بالای قفسه فوقانی برای ظروف است که از این طریق به‌راحتی می‌توانید تعداد بیشتری کارد، چنگال و بشقاب‌های کوچک را در این سینی قرار دهید.

FlexTray

وقتی چرخه شستشو به پایان رسید، می‌توانید سینی را به‌طور کامل جدا کنید و سریع ظروف شستشو شده را خارج کنید؛ این امر باعث صرفه‌جویی در فضای قفسه پایینی می‌شود، زیرا نیازی به استفاده از یک سبد کارد و چنگال بزرگ ندارید.

نکته: وجه تمایز ماشین‌ ظرفشویی سامسونگ با سایر برندها در قدرت تمیزکنندگی بالا و ظرفیت پذیرش زیاد ظروف است.

فاکتورهای مهم در خرید پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ

برای انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ لزوماً نیازی نیست تا پول هنگفتی بپردازید، بلکه می‌بایست بهترین مورد را از نظر کارایی و استفاده برای خود و خانواده‌تان تعیین کنید. کالایی که هم بر اساس بودجه‌تان باشد و هم بهترین کیفیت را در برآورده ساختن نیازهایتان ارائه کند.در ادامه به فاکتورهای مهمی که در زمان خرید ظرفشویی سامسونگ باید توجه کنید اشاره‌کرده‌ایم:

 • مشخصات ظاهری
 • ظرفیت دستگاه
 • جنس مخزن شستشو
 • داشتن قفل کودک
 • حسگر ضد خروج آب
 • بازدهی انرژی
جالب و آموزنده
راهنمای خرید یخچال و فریزر + بررسی ویژگی های یخچال فریزر

مشخصات ظاهری ظرفشویی سامسونگ

بهترین ظرفشویی سامسونگ باید بتواند جایگاه خودش را در آشپزخانه‌تان پیدا کند، برای این کار بهتر است تشخیص بدهید به چه نوع ظرفشویی از نظر رومیزی، ایستاده یا توکار نیاز دارید. علاوه بر آن توجه به رنگ و طرح هم در لیست مشخصات ظاهری قرار می‌گیرد.

ظرفیت دستگاه

بهترین، لزوماً به معنی بزرگ بودن یا داشتن بیشترین ظرفیت نیست، بلکه باید تشخیص دهید از ظرفیت‌های چندنفره ماشین ظرفشویی سامسونگ استفاده کنید.

ظرفیت دستگاه

اگر تعداد اعضای خانواده‌تان زیاد است و یا اغلب میهمانی و دورهمی برگزار می‌کنید، بهتر است سراغ ظرف‌شویی‌های سامسونگ 12 الی 14 نفره بروید.

جنس مخزن شستشو ظرفشویی سامسونگ

جنس مخزن ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ از استیل است. این جنس سبب حفظ کیفیت بالا در هنگام شستشوی ظروف می‌شود. زیرا از رسوب‌گیری، لکه‌دار شدن و بو گرفتن ظروف پیشگیری می‌کند. افزون بر آن، استیل بودن مخزن ظرفشویی‌های سامسونگ به بهبود انتقال گرما در هنگام خشک‌کردن ظروف کمک زیادی می‌کند.

برای جلوگیری از خرابی مدل مخزن استیل سامسونگ، بهتر است از ریختن مواد سفیدکننده در کشوی مخزن ظرف‌شویی پرهیز کنید.

داشتن قفل کودک

ازجمله مشخصه‌های یک ماشین ظرفشویی خوب، داشتن قفل کودک است که در برند سامسونگ، این مورد هم به‌خوبی تعبیه‌شده است. این قفل به افرادی که صاحب کودکان خردسال هستند کمک می‌کند تا خیالشان از بابت دست‌کاری تنظیمات ظرفشویی توسط کودک، راحت باشد.

حسگر ضد خروج آب

وجود حسگر ضد خروج آب یکی دیگر از ویژگی بهترین ماشین ظرفشویی است؛ این ویژگی سبب می‌شود تا سیستم ظرفشویی، میزان درجه حرارت آب و همچنین زمان شستشو را بر اساس کثیفی ظرف‌ها تنظیم کند؛ بنابراین باوجود داشتن حسگر ضد خروج آب، هم از نشتی ظرفشویی جلوگیری می‌کنید و هم کیفیت شستشو ظروف را بالا می‌برید. وجود حسگر ضد خروج آب در برند SAMSUNG به‌خوبی رعایت شده است.

حسگر ضد خروج آب

شاید با خرید بهترین ظرف‌شویی سامسونگ، پول زیادی را هزینه کنید اما باید بگوییم که این پول در مقابل حس راحتی و رضایت شما در طول سالیان دراز، مقداری ناچیز است.

بازدهی انرژی ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی سامسونگ حاوی گواهینامه برچسب انرژی است، رتبه مصرف‌ انرژی آن در دسته  A+قرار دارد و این بدان معنی است که میزان مصرف انرژی آن در واحد زمان، بسیار کم است.بهترین ماشین ظرفشویی‌ها، به‌طور متوسط 12 درصد بازده انرژی بیشتر و همچنین 30 درصد مصرف آب کمتری دارند. (این مقایسه با برندهایی که گواهینامه برچسب انرژی ندارند،‌ انجام‌گرفته شده است)

یادآوری: برای انتخاب درست در خرید ماشین لباسشویی می‌بایست از برخی اطلاعات آگاهی بیشتر داشت تا منجر به خرید رضایت بخش شود. در بهترین ماشین لباسشویی به پارامترهای مهم در خرید ماشین لباسشویی و نکات مهم در این خرید اشاره کردیم.

جالب و آموزنده
راهنمای خرید ماشین لباسشویی ال جی + موتور دایرکت درایو (Direct Drive) لباسشویی ال جی و مزیت های آن

امکانات ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای سیستم ضدعفونی کردن ظروف می باشد.
 • در ماشین ظرفشویی  سامسونگ دکمه «آبکشی بهداشتی»  وجود دارد که با ضدعفونی کردن ظروف، آلودگی های باکتریایی را کاهش داده و به شما در شستشوی بهداشتی ظروف اطمینان می دهد.
 • از دیگر امکانات ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که در آبکشی پایانی ، دمای آب را به بالای 70 درجه سانتی‌گراد می‌رساند و با نگهداشتن آب در این دما برای یک مدت زمان مشخص باعث شستشوی تمیزتر ظروف می گردد.
 • اگر تعداد کمی ظرف دارید که زیاد کثیف نشده اند و به شستشوی زیادی نیاز ندارد،سیستم شستشوی سفارشی یک ساعته در ماشین ظرفشویی سامسونگ باعث سرعت بیش تر در شستن و خشک کردن ظروف می شود.
 • در ماشین ظرفشویی سامسونگ برای اینکه از تمیز شدن ظروف اطمینان حاصل شود سیستم چرخه شستشو خودکار وجود دارد .
 • از امکانات ویژه ماشین ظرفشویی سامسونگ وجود سنسور برای تشخیص میزان کثیفی و مقدار غذای باقی مانده است که بطور خودکار عمل کرده و فعال شدن گزینه های شستشو، آبکشی و خشک کردن را به عهده دارد به این ترتیب صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین افزایش کارایی را ایجاد میکند.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای فناوری محو اثر انگشت است که به شما اطمینان می دهد که تمامی لکه ها از بین برده شده است. این سیستم از پابرجا ماندن اثر انگشت و سایر لکه ها بر روی ظروف جلوگیری کرده و در صورت وجود لکه آنها را پاک می کند.

ظرفشویی سامسونگ:

 • امکان تنظیم قفسه های بالا و پایین ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز میسر است. دستگاه این امکان را دارد که قفسه را با سایز ظروف خود مطابقت دهید. بدین ترتیب در صورت شستشو ظروف بزرگ مانند قابلمه ، دیس های پذیرایی و… مشکلی نخواهید داشت.
 • لازم به ذکر است در سبد پایین ماشین ظرف شویی سامسونگ این قابلیت وجود دارد که ظروف بزرگ تا ابعاد 36 سانتی‌متر در آن گذاشته و شستشو داده شود.
 • این دستگاه مجهز به فناوری نیم شور است که مواقعی استفاده می شود که تعداد ظروف ما برای شستن زیاد نیست . برای صرفه جویی در مصرف انرژی و همچنین کاهش مصرف آب می توانید از ظرفیت بخشی از دستگاه استفاده کنیم .
 • در کنار فناوری های دیگر، این دستگاه همچنین مجهز به سنسور تشخیص نشتی آب نیز می باشد.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای صدای بسیار کم هنگام شستشو میباشد و مزاحمتی ایجاد نمیکند.
 • برای قرار دادن پودر ماشین ظرف‌شویی یا مواد براق کننده و قرص های ظرفشویی از محفظه ای که بر روی در و سمت داخلی دستگاه وجود دارد استفاده کنید.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای میزان مصرف انرژی پایین بوده و رده انرژی A+ دارد.
 • در مورد جایگاه ظروف در ماشین ظرف شویی سامسونگ در سبد بالا لیوان و استکان ها جای داده می شوند و در سبد پایین بشقاب و ظروفی که بزرگ وبلند هستند قرار می گیرند.البته یک طبقه نیز برای قاشق و چنگال تعبیه شده است.
 • ماشین ظرفشویی سامسونگ دارای 7 برنامه شست و شو است.
جالب و آموزنده
راهنمای خرید تلویزیون Sony + نقاط قوت و ضعف تلویزیون های سونی چیست؟

بررسی جایگاه فناوری در پرفروش ترین ماشین ظرف‌شویی سامسونگ

یکی از نکات مهم در زمان انتخاب بهترین ماشین ظر‌ف شویی سامسونگ، این است که به فناوری تعبیه‌شده در آن توجه فرمایید، چراکه فناوری می‌تواند نقش مهمی در میزان راحتی شما هنگام کار با ماشین ظرف شویی سامسونگ داشته باشد. در این بخش هم همراه ما باشید تا باهم به بررسی فناوری در بهترین ماشین ظرف شویی سامسونگ بپردازیم.

تعداد برنامه‌های شستشو

بی‌شک هرچه برنامه‌های شستشو در یک ماشین ظر‌فشویی زیادتر باشد، آن ماشین را جز بهترین‌ها به شمار می‌آوریم. در هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی سامسونگ، توجه به این مورد را نیز فراموش نکنید.

تعداد برنامه‌های شستشو

 این ماشین‌ها می‌توانند کارهایی از قبیل پاشیدن آب از جهات مختلف به ظرف‌ها، خشک‌کردن، شستشوی همراه با تأخیر، ضدعفونی کردن، شستن سریع ظرف‌ها، شستشو با حرارت بالا، شستشوی میوه و سبزی‌ها و… انجام دهند.

مجهز به خشک‌کن

بهترین ظر‌فشویی باید از فناوری خشک‌کردن ظرف‌های شستشو شده با مصرف برق کم، برخوردار باشد. دقت کنید مدل‌های سامسونگی که دارای مخزن استیل هستند بهتر و سریع‌تر عمل خشک‌کردن ظرف‌ها را انجام می‌دهند.

سنسورهایی که کثیفی را تشخیص می‌دهند

بهترین ظرفشویی سامسونگ باید قادر است بین میزان کثیفی ظرف‌ها با حرارت و فشار آب ارتباط برقرار کند. به عبارتی هرچه ظرف‌ها کثیف‌تر باشد، از آب با دمای بالا و فشار بالا استفاده می‌کند؛ بنابراین در هنگام انتخاب، حتماً به داشتن حس‌گر تشخیص کثیفی در ظرفشویی دقت کنید. این سنسور به تمیز شدن هرچه بیشتر ظروف و همچنین افزایش کارایی ظرف‌شویی کمک می‌کند.

صدای کم در هنگام شستشو

در زمان انتخاب بهترین برند برای ظرفشویی، حتماً از میزان دسی‌بل آن آگاه شوید، اگر محدوده دسی‌بل آن کمتر از 50 باشد از صدای کمی در هنگام شستشو برخوردار است.

ظرفشویی سامسونگ

زمانی که ماشین ظرفشویی از فناوری لوله ضدزنگ استفاده می‌کند، صدای اضافی که ظرفشویی هنگام شستشو تولید می‌کند توسط لوله‌های فولادی ضدزنگ جذب می‌شود. علاوه بر آن فناوری لوله فولادی ضدزنگ، سبب  بالا رفتن تحمل ماشین ظرفشویی برای حرارت‌های بالا و خشک شدن سریع ظرف‌ها می‌شود.

جالب و آموزنده
نقد و بررسی ماشین‌های ظرف‌شویی سری ۸ بوش + مزایای استفاده از ظرفشویی بوش

کار کردن آسان با ظرفشویی

بهترین ماشین ظرفشویی جدا از اینکه باید قدرت و کیفیت بالایی در شستشوی ظرف‌ها داشته باشد، باید از طراحی ساده‌ای هم برای سهولت استفاده کاربر برخوردار باشد. پیچیدگی در تنظیمات و زیاد بودن دکمه‌ها، سبب کلافگی کاربر می‌شود؛ بنابراین در زمان انتخاب بهترین ظرف شویی از برند سامسونگ، به راحت بودن استفاده از این سیستم هم توجه کنید.

ظرفشویی سامسونگ وجود فیلترینگ آب

باقی ماندن لکه‌ها بر روی ظرف‌ها یکی از معضلاتی است که خانم‌ها با آن درگیر هستند، ازاین‌رو در هنگام انتخاب بهترین ظرفشویی، به این نکته هم توجه کنید تا سیستم ظرفشویی‌تان قادر به فیلتر ساختن آب باشد. با این وجود، دیگر لکه‌هایی بر روی ظرف‌ها باقی نمی‌ماند و چربی‌ها به‌آسانی از روی ظرف‌ها پاک می‌شوند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا شدید. همچنین از امکانات و ویژگی‌های پروفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

نحوه تنظیم سختی آب در ماشین ظرفشویی سامسونگ چگونه است؟

سختی (کلسیم و منیزنیم) موجود در آب میتواند باعث ایجاد لکه روی ظروف پس از پایان شستشو گردد. جهت نرم کردن آب داخل ماشین ظرفشویی از مخزن نمک استفاده شده که با استفاده از یک رزین سختی آب را جذب نموده و آب نرم و سبک جهت شستشوی ظروف وارد دستگاه میگردد. بنابرین جهت تصفیه رزین مخزن نمک باید از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده گردد. سختی آب در مناطق مختلف دارای تفاوت بوده و در بعضی مناطق آب دارای سختی بیشتری میباشد. سازمان آب منطقه شما می تواند به شما در مورد سختی آب توصیه های لازم را کند.
بنابرین نیاز به تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی متناسب با سختی آب منطقه سکونت شما میباشد تا مقدار نمک مورد استفاده جهت رزین تنظیم گردد.

ماشین ظرفشویی چند سال عمر می‌کند؟

عمر ماشین ظرفشویی به عواملی مانند نام برند، کیفیت،‌ نحوه نگهداری و… بستگی دارد ولی اگر بخواهیم کلی بگوییم، ماشین ظرفشویی تا 10 سال حداقل عمر می‌کند.

پیشنهاد ما به شما

لباسشویی های ال جی و سامسونگ

ماشین لباسشویی ال جی بهتراست یا سامسونگ؟ + مهم ترین معیارها در مقایسه لباسشویی سامسونگ با LG

مقایسه لباسشویی سامسونگ با ال جی برای کاربرانی که قصد خرید و انتخاب بین این …

دیدگاهتان را بنویسید