چهارشنبه , 22 می 2024
تلویزیون ال جی و سامسونگ

مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ

وقتی بحث تفاوت تلویزیون های ال جی و سامسونگ وسط باشد، ذهن خیلی از افراد سمت نمایشگر اولد و کیولد می‌رود اما به غیر از این، من نکات مختلفی را در این مقاله آورده‌ام؛ از سایزهای مختلفی که هر برند تولید کرده‌اند حرف می‌زنم، در مورد عملکرد هوشمند و حتی ریموت‌های این 2 برند هم مطالبی نوشته‌ام. مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی قرار است از جنبه‌های مختلفی باشد و هر نوع تفاوتی را پوشش بدهد.تلویزیون ال جی بهتر است یا سامسونگ؟ ” این پر تکرارترین سوالی است که خریداران از کارشناسان فروش افرالند می ‌پرسند به همین دلیل تصمیم گرفتم مفصلا به مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ بپردازم. در بازار ایران برند ال جی و سامسونگ، هواداران زیادی دارند و همین باعث شده یک بازار رقابتی بین تلویزیون های این 2 برند به وجود بیاید و همیشه بحث بر سر این است که کدام یک بهتر است.


فهرست مطالب


تفاوت تلویزیون ال جی و سامسونگ بر اساس سایز

 از آن جایی که با انتخاب سایز و ابعاد نمایشگر خرید کردن راحت‌تر است، بیایید اولین مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ را از سایز و ابعاد شروع کنیم. هر دو برند برای این که خریداران بیشتری داشته باشند، سایزهای مختلفی را پوشش می‌دهند که هم برای خانه‌های کوچک و هم برای خانه‌های بزرگ انتخاب‌هایی داشته باشید. خیلی از سایزهای تلویزیون های این 2 برند با هم مشترکند اما در برخی از سایزها، تفاوتی‌هایی دارند که در جدول زیر بیشتر مشخص شده‌اند.

نکات مهم:

 • نکته: همان طور که در جدول مشخص شده تلویزیون ال جی 13 سایز مختلف دارد اما تلویزیون سامسونگ در 10 سایز ساخته شده در نتیجه اگر مقایسه تلویزیون سامسونگ با ال جی بر سر سایز باشد، برند ال جی ارجعیت دارد.
 • نکته: کار ال جی در تولید تلویزیون های سایز کوچک بهتر از سامسونگ است زیرا ال جی سایزهای 42 اینچ و 49 اینچ هم دارد.
 • نکته: برای کسانی که تلویزیونی بزرگتر از 55 اینچ و کوچکتر از 60 اینچ می‌خواهند، تلویزیون 58 اینچ سامسونگ می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

کیفیت و وضوح تلویزیون ال جی یا سامسونگ؟

مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ بدون این که به رزولوشن و وضوح توجه کنیم، بی معنی است. مطمئنا همه‌ی شمایی که برای خواندن این مقاله اینجایید می‌دانید که وضوح جزو معیارهای اصلی به شمار می‌رود به همین دلیل در مقایسه 2 برند مختلف، این ویژگی را بررسی می‌کنیم. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

مقاله ویژه هایا مگ برای شما » مقایسه تلویزیون ال جی و شیائومی

تلویزیون ال جی و سامسونگ

 وضوح و کیفیت یک ویژگی خاص نیست، یعنی اهمیتی ندارد شما تلویزیون را برای تماشای فیلم می‌خرید یا تماشای فوتبال یا حتی گیمینگ، در هر صورت مهم است و بیشتر از خیلی از ویژگی‌ها و امکانات به آن توجه می‌شود. خوشبختانه هر 2 برند ال جی در تولید انواع وضوح و کیفیت فعال بوده‌اند پس چه تی وی ال جی را بخرید چه تی وی سامسونگ، شرایط یکسان است.

 • وضوح فول اچ دی FHD
 • وضوح فورکی 4K
 • وضوح ایت کی 8K
جالب و آموزنده
راهنمای خرید یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ + آشنایی با ویژگی‌های کاربردی یخچال فریزر ساید بای ساید Samsung

نکته: چه تلویزیون سامسونگ را برای خرید انتخاب کنید چه تلویزیون ال جی را، در هر صورت تنوع تلویزیون فورکی بیشتر از محصولاتی است که وضوح فول اچ دی یا وضوح ایت کی دارند.

تفاوت نمایشگر ها در تلویزیون های ال جی و سامسونگ

در مقدمه‌ام گفتم، وقتی حرف از مقایسه تلویزیون سامسونگ و ال جی وسط باشد بیشترین توجه به سمت نمایشگرها است زیرا هم برند ال جی و هم برند سامسونگ برای محصولات بالا رده و پرچمدار نمایشگرهای خاصی تولید کرده‌اند و رقیب هم به حساب می‌آیند.

تلویزیون ال جی و سامسونگ

منظور از نمایشگر، ساختار کلی آن است که به طور کلی نوع و حتی مدل تلویزیون را تغییر می‌دهد به همین دلیل هم است که موضوع خیلی مهمی در بررسی و مقایسه به شمار می‌رود.

 مقایسه ال ای دی ال جی و سامسونگ

شباهت‌های ال ای دی ال جی و سامسونگ خیلی بیشتر از تفاوت‌های آن‌هاست، کیفیت آن‌ها تقریبا یکسان است و با وضوح فول اچ دی و فورکی ساخته شده‌اند و محصولات اقتصادی هر 2 برند به شمار می‌روند.

 مقایسه تلویزیون نانوسل و کریستال

در این بخش مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ می‌توان امتیازهای بیشتری را به تلویزیون نانو ال جی داد زیرا:هم با وضوح فورکی و هم با وضوح ایت کی ساخته شده‌اند در حالی که تلویزیون کریستالی سامسونگ فقط با وضوح فورکی ساخته شده است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون ال جی را بخوانید.

محصولات اقتصادی، میان رده و بالا رده دارند در حالی که تلویزیون های کریستالی سامسونگ اقتصادی و میان رده هستند.تقریبا شبیه به فناوری کوانتوم دات عمل می‌کنند اما تلویزیون کریستالی تنها شباهت کمی دارد و برای جذاب‌تر بودن رنگ‌ها به کار می‌رود.طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها را نسبت به تلویزیون کریستال پوشش می‌دهند.

مقاله پیشنهادی » تلویزیون ال جی ساخت کدام کشور است؟

مقایسه تلویزیون نانوسل و کیوند ال جی با تلویزیون کیولد

از این که این 3 نوع تلویزیون را با هم مقایسه می‌کنم، تعجب نکنید؛ بارزترین تفاوت این 3 نمایشگر این است که تلویزیون کیوند و نانوسل ال جی در کیفیت ایت کی هم تولید شده‌اند اما تلویزیون کیولد نه. تقریبا هر 3 فناوری‌هایی شبیه به هم دارند که به صورت زیر است:

 • هر 3 بک لایت دارند.
 • هر 3 طیف رنگی گسترده‌تری را نسبت به ال ای دی پوشش می‌دهند.
 • هر 3 ذرات نانومتری دارند.
 • تفاوت‌های این 3 نوع نمایشگر بیشتر به فناوری‌ها و ساختار آن‌ها و همینطور روشنایی و کنتراست آن‌ها مربوط می‌شود.
 • تلویزیون نانوسل ذرات نانومتری یکسانی به اندازه 1 نانومتر دارد به همین دلیل ویژگی شاخص آن زاویه دید است.
 • تلویزیون کیولد ذرات نانومتری با اندازه‌های مختلف از 2 تا 12 نانومتر دارد و هر یک از این نانو ذرات طول موج مختلفی تولید می‌کند و ویژگی شاخص آن دقت رنگ است.
 • تلویزیون کیوند ترکیبی از تکنولوژی نانوسل و کیولد است به همین دلیل هم زاویه دید مناسبی دارد و هم دقت رنگ بالایی و البته برخی از کیوندها، بک لایت مینی ال ای دی دارند و روشنایی آن‌ها نیز بیشتر است.
جالب و آموزنده
آشنایی با انواع ماشین ظرفشویی سامسونگ + امکانات و ویژگی‌های پروفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

نکته: می‌توان گفت تلویزیون های نانوسل رتبه پایین‌تری نسبت به کیولد و کیوند دارند و کیفیت کیوندهای مینی ال ای دی هم بالاتر از 2 نوع دیگر است. البته توجه داشته باشید که من در این جا فقط نمایشگرها را مقایسه می‌کنم و وقتی کنار این نمایشگرها فناوری‌های دیگری استفاده شود، تفاوت‌هایی ایجاد می‌شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

تلویزیون اولد بهتر است یا کیولد؟

احتمالا از اول بحث نمایشگرها منتظر این مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ هستید. بحث بهترین و برتری اولد و کیولد در خیلی از مقاله‌ها داغ است و من هم گریزی به آن می‌زنم تا اگر بین انتخاب این 2 محصولات مردد شده‌اید، راحتتر تصمیم بگیرید.

 • تلویزیون اولد ال جی یک گام متفاوت است و یک تکنولوژی جدید به حساب می‌آید زیرا بک لایت ندارد و به جای آن، پیکسل‌های خود نور دهنده دارد اما تلویزیون کیولد یک تغییر در ال ای دی ها است.
 • دقت رنگ و کنتراست تلویزیون اولد بهتر از تلویزیون کیولد است.
 • روشنایی نمایشگر کیولد به دلیل داشتن بک لایت بهتر از تلویزیون اولد است.
 • پاسخ دهی اولد به کمک پیکسل‌های خود نور دهنده سریع‌تر از تلویزیون کیولد است.

نکته: در این مقایسه اولد و سامسونگ حتما متوجه شده‌اید که اولد امتیاز بیشتری نسبت به کیولد سامسونگ دارد به ویژه برای گیمرها و افرادی که مشتاق تماشای فوتبال جام جهانی هستند.

 نئو کیولد یا اولد؟

شاید درست‌تر باشد که اولد ال جی را با نئو کیولد سامسونگ مقایسه کنیم، این 2 نمایشگر خیلی بیشتر به هم شبیه هستند و شرایط آن‌ها بیشتر برای مقایسه شدن سازگار است. نئو کیولد فناوری جدیدتری از سامسونگ است و تولید این محصولات باعث شده نمایشگرهای سامسونگ اوضاع بهتری در مقایسه با اولد داشته باشند. نئو کیولد فناوری کوانتوم دات را در کنار بک لایت مینی ال ای دی دارد. این بخش از مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ بین 2 نوع از بهترین نمایشگرها است.

 • دقت رنگ نئو کیولد و اولد بهم نزدیک هستند و دامنه‌ی گسترده‌ای را پوشش می‌دهند.
 • روشنایی تلویزیون نئو کیولد سامسونگ بهتر از تلویزیون اولد است.
 • کنتراست اولد همچنان بهتر از نئو کیولدها است اما این نمایشگر پیشرفت چشمگیری نسبت به کیولدها داشته است.
 • مثل نمایشگر اولد، نئو کیولدها هم با وضوح ایت کی ساخته شده‌اند و پرچمدار هستند.

پردازشگر ها در تلویزیون ال جی و سامسونگ

حالا که در مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ در مورد انواع نمایشگرها حرف زدیم و آن‌ها را با هم مقایسه کردیم، بد نیست سری از پردازشگرها هم در بیاریم. این 2 نمایشگر رقیب هم هستند پس تعجبی ندارد که هر کدام پردازشگرهای انحصاری داشته باشند. پردازشگرها جدید هر 2 برند هوشمند هستند و از هوش مصنوعی کمک گرفته‌اند و همان طور که از آن‌ها انتظار می‌رود می‌توانند وضوح فیلم‌ها را افزایش بدهند، نویزها را از بین ببرند و کار آن‌ها در زمینه تنظیم رنگ هم خوب است.

جالب و آموزنده
راهنمای خرید تلویزیون ال جی + تلویزیون های ال جی مدل OLED چه ویژگی هایی دارند؟

 پردازنده های آلفا نسل 3، 4 و 5

 • سال ساخت پردازنده نسل 3، 2020
 • سال ساخت پردازنده نسل 4، 2021
 • سال ساخت پردازنده نسل 5، 2022

نکته: هر 3 نسل پردازشگرهای هوشمندی دارند که با هوش مصنوعی کار می‌کنند اما پردازنده آلفا 5 برای اقتصادی و میان رده قیمت مناسب، پردازنده آلفا 7 برای میان رده‌های حرفه‌ای و بالا رده‌ها و پردازنده آلفا 9 برای پرچمداران ال جی است.

 پردازنده های سامسونگ

پردازنده در تلویزیون های سامسونگ امکانات بی شماری را به خود برای تلویزیون فراهم می کند و چیزی که در آخر شما مشاهده می کنید تجزیه و تحلیل درست و ارائه تصویر و صدای با کیفیت در آن ها می باشد.

 • پردازنده Quad Core برای اقتصادی‌های قدیمی‌تر
 • پردازنده کریستالی برای محصولاتی تولید شده در 2021 و 2022
 • پردازنده کوانتوم برای کیولدها
 • پردازنده نئو کوانتوم برای تمامی نئو کیولدهای 2021 و برخی از نئو کیولدهای 2022
 • پردازنده نئورال کوانتوم برای گرانترین و بهترین تلویزیون های سامسونگ 2022.

نکته: پردازنده کوانتوم و نئو کوانتوم سامسونگ هم با هوش مصنوعی کار می‌کنند اما هیچ یک از آن‌ها به خفنی پردازنده نئورال کوانتوم نیستند، این پردازنده هوش مصنوعی که نه، عصب‌های شناختی شبیه ساز انسان دارد.

تفاوت تلویزیون ال جی و سامسونگ بر سر توان صوتی

یک مقایسه حرفه‌ای برای تلویزیون های 2 برند حتما به بررسی امکانات صوتی هم احتیاج دارد. تفاوتی ندارد هدف شما از خرید تلویزیون تماشای فوتبال است یا تماشای برنامه‌های تلویزیونی، در هر صورت سیستم صوتی اهمیت بالایی دارد. وضعیت صوتی محصولات برند سونی و ال جی خیلی به هم شباهت دارند اما با این وجود در جدول زیر مقایسه دقیق‌تری آورده‌ایم.

 • توان صوتی در تلویزیون ال جی: 20, 40, 60 ,80
 • توان صوتی در تلویزیون سامسونگ: 20, 40, 60, 70, 90

نکته: همان طور که می‌بینید شباهت صوتی تلویزیون های سامسونگ و الجی زیاد هستند و 90 درصد تولیدات هر 2 برند با توان صوتی 20 وات ساخته شده‌اند و مدل‌های بالا رده توان صوتی بیشتری دارند. توان صوتی 80 و 90 وات برای پرچمدارها هستند.

امکانات هوشمند تلویزیون ال جی یا سامسونگ؟

هر دو برند ال جی و سامسونگ از آن کمپانی‌های حرفه‌ای هستند که هر یک از سیستم عامل‌های اختصاصی خود استفاده می‌کنند. سیستم عامل برند ال جی webOS است و سیستم عامل برند سامسونگ Tizen. هر دو سیستم عامل پلتفرم‌های اختصاصی دارند و امکانات خاصی را برای این محصولات پشتیبانی می‌کنند. مقایسه تلویزیون الجی با سامسونگ در زمینه امکانات هوشمند به صورت زیر است.

امکانات هوشمند تلویزیون ال جی

هر تلویزیونی یک سری امکانات در دل خود دارد که می تواند آن را جزء یک تلویزیون هوشمند نماید یا اینکه شما را از انتخاب منصرف نماید و این شمایید که در آخر تصمیم می گیرید کدام مدل را انتخاب نمایید که بهترین کارایی را برای شما داشته باشد.

 • سیستم عامل webOS در نسخه‌های مختلف.
 • سیستم عامل سرراست و راحت و آسان.
 • دارای منوی اصلی شامل انواع پلتفرم‌های آنلاین و امکانات هوشمند که آن‌ها را به صورت نوار افقی نمایش می‌دهد.
 • دستیار صوتی گوگل اسیستنت برای جست و جو در وب سایت ها و دستیار آمازون الکسا.
 • قابلیت AI ThinQ ال جی که با دستیار صوتی فعال می‌شود و می‌‌تواند دستورات مختلفی از جمله نمایش فیلم‌های مورد نظرتان یا جست و جو آهنگ‌های جدید یک خواننده را برای شما خریداران پشتیبانی کند.
 • اتصال گوشی‌های اندروید و iOS به تلویزیون ال جی

تلویزیون های ال جی دارای قابلیت های عالی هستند که در تمام مدل ها می توانید به بهترین حالت ممکن از آن ها دسترسی داشته باشید که وجود سیستم عامل حرفه ای وب او اس جذابیت و کارایی آن را صد چندان نموده است و باعث شده تلویزیون شما به یک تلویزیون هوشمند تبدیل شود.

جالب و آموزنده
مقایسه تلویزیون LG و Xiaomi + بررسی مزایا و معایب آنها

 امکانات هوشمند تلویزیون سامسونگ

تلویزیون سامسونگ با داشتن یک سیستم عامل جذابی به نام تایزن توانسته است در جمره تلویزیون های حرفه ای با سیستم عامل سرگرم کننده قرار گیرد و بیشترین کارایی را برای اوقات فراغت مخاطبان خود فراهم نماید تا هیچ گاه احساس کسلی و بی حوصلگی ننمایند.

 • سیستم عامل تایزن Tizen
 • سیستم عاملی با محیط انعطاف پذیر
 • منوی افقی برای انواع پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌ها
 • دستیار صوتی بیکسبی با قابلیت‌های هوشمند چشمگیر و خاص.
 • الگوریتم SmartThings سامسونگ برای مدیریت هوشمند دستگاه‌هایی مثل کولرگازی و یخچال که به وای فای وصل می‌شوند.
 • امکان پشتیبانی از اتصال وبکم و تماس تصویری در سال 2022.

امکان دسترسی به دستیارهای صوتی همچون Google Acsisstant ,Amazon از بهترین کارایی های سیستم عامل این تلویزین ها می باشد که امکان سرچ هر گونه برنامه و فیلمی که مشتقاق به دیدن آن هستید را فراهم می نماید و با اتصال به اینترنت می تواند امکان سرچ در بین صفحات وب را فراهم آورد.

نکات مهم تلویزیون ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

در این تلویزیون ها شما شاهد تفاوت ها و شباهت هایی در بین برندها هستید اما گاهی تفاوت های چشمگیری نیز دراین مدل ها را شاهد هستید که باعث می شود در انتخاب بین دو برند دچار سردر گمی نشوید.

 • تنوع برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های ال جی بیشتر از سامسونگ است.
 • هر دو محیط کاربری آسانی دارند که بدون آموزش خاصی می‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و از امکانات هوشمند استفاده کنید.
 • منوی هوشمند سامسونگ چیدمان بهتری نسبت به ال جی دارد.

این بستگی به نگاه شما دارد که کدام قابلیت را تکنولوژی بدانید یا اینکه به کدام قابلیت حس خوبی نداشته باشید و یا اینکه از اهمیت بسیار کمی برخوردار باشد اما در کل کارایی هر دو شباهت های بسیاری با هم دارند.

  تلویزیون سامسونگ و ال جی بر اساس رفرش ریت

احتمالا یکی از سوال‌هایی که در مورد تلویزیون های سامسونگ و الجی می‌پرسند، رفرش ریت است. رفرش ریت نوسازی تصویر است و به همین دلیل خریداران به دنبال این هستند که بدانند در مقایسه تلویزیون ال جی با سامسونگ بر سر رفرش ریت کدام پیروز میدان است.

جالب و آموزنده
راهنمای خرید لباسشویی سامسونگ در سال 1401 + بررسی قابلیت قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ

 رفرش ریت تلویزیون های الجی و سامسونگ تقریبا در یک راستا هستند یعنی هر 2 برند محصولات اقتصادی خود را با رفرش ریت 50 الی 60 هرتز تولید می‌کنند و محصولات بالا رده‌تر رفرش ریت 100 و یا 120 هرتز دارند.

نکته: در بین تلویزیون های ال جی و سامسونگ تنها برند سامسونگ است که در سال 2022 یک محصول با رفرش ریت 144 هرتز تولید کرده است.

در قابلیت گیمینگ تلویزیون ال جی بهتر است یا سامسونگ؟

حالا که بحث رفرش ریت تلویزیون های الجی و سامسونگ داغ است بیایید مقایسه‌ای در مورد عملکرد گیمینگ داشته باشیم و ببینیم کدام برند در گیم بهتر است؟ خیالتان را راحت کنم، هم برند الجی و هم برند سامسونگ تلویزیون های گیمینگ تولید کرده‌اند و از این نظر خیلی به هم شبیه هستند.

مقاله پربازدید » راهنمای خرید تلویزیون سونی

تلویزیون ال جی و سامسونگ

نمایشگرهای گیمینگ معمولا یک سری ویژگی‌های مشترک دارند که هر دو برند از این ویژگی‌ها در تولید استفاده کرده‌اند اما امکاناتی هم هستند که اختصاصی باشند.

نکته: این بخش از مقاله مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ برای محصولات گیمینگی نوشته شده که به کنسول‌های بازی PS5 و ایکس باکس وصل می‌شوند.

 • تلویزیون های گیمینگ هر 2 برند از پورت HDMI 2.1 که از بازگشت صوتی پشتیبانی می‌کنند برخوردارند.
 • ال جی با رفرش ریت 100 تا 120 هرتز پیش می‌رود اما سامسونگ به تازگی جسارت بیشتری به خرج داده و محصولی با رفرش ریت 144 هرتز هم تولید کرده که سال ساخت آن‌ 2022 است.
 • فناوری VRR در محصولات حرفه‌ای هر 2 برند وجود دارند.
 • در محصولات 2021 و 2022 هر 2 برند، تنظیمات در نمایشگر برای دسترسی بهتر طراحی شده که برای ال جی به صورت پنجره باز می‌شود و برای سامسونگ به صورت نوار ابزار است.
 • سامسونگ برای بازی‌های استراتژیک در برخی از محصولات خود از قابلیت صفحه عریض هم پشتیبانی می‌کند تا صفحه به صورت 21:9 یا 32:9 عریض شود.
 • از نظر کیفیت نمایشی گیم، تلویزیون های اولد ال جی خیلی موفق‌تر عمل کرده‌اند.

در هر 2 برند، محصولات هم رده در رنج قیمت تقریبا برابر قرار می‌گیرند. هر 2 برند هم محصولات اقتصادی دارند و محصولات پرچمدار و گران قیمت و این به شما بستگی دارد که چه میزان قیمتی برای خرید در نظر گرفته‌اید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از تفاوتهای آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سواللات متداول

تلویزیون سامسونگ برای تماشای فوتبال بهتر است یا تلویزیون ال جی؟

محصولات میان رده، بالا رده و پرچمدار ال جی و سامسونگ برای تماشای فوتبال جام جهانی مناسبند اما اگر قرار است پول زیادی برای خرید تلویزیون خرج کنید، اولدها پاسخدهی تصویر بهتری دارند.

تلویزیون 4K ال جی بهتر است یا تلویزیون 4K سامسونگ؟

محصولات فورکی این 2 برند وضوح یکسانی دارند و تفاوت آن‌ها در فناوری‌های خاص یا پردازشگر است.

پیشنهاد ما به شما

یخچال سامسونگ

راهنمای خرید یخچال فریزر ساید بای ساید سامسونگ + آشنایی با ویژگی‌های کاربردی یخچال فریزر ساید بای ساید Samsung

یش از خرید یخچال سامسونگ، پیشنهاد می دهیم راهنمای پیش رو را مطالعه کنید تا …

دیدگاهتان را بنویسید